Certyfikaty

Informacje o certyfikatach LR

 

 

Dokładamy wszelkich starań, aby do rąk naszych Klientów trafiały innowacyjne produkty o niezmiennie wysokiej jakości, zgodnej z niemieckimi standardami. Aby móc oferowaćto, co najlepsze, dobrowolnie i z własnej inicjatywy zlecamy międzynarodowym instytutom badawczym kontrolę wielu naszych produktów. Zwracamy się do uznanych, niezależnych instytutów, których badania podlegają restrykcyjnym przepisom. Uzyskanie certyfikatów na restrykcyjnym rynku niemieckim nie jest prostym zadaniem. Otrzymuje je niewiele produktów do użytku codziennego. Mogą się nimi pochwalić tylko najlepsi – jesteśmy dumni, że do nich należymy.

SGSINSTITUT FRESENIUS GmbH to znana międzynarodowa spółka badawcza i certyfikacyjna, która od 2003 roku należy do Societe Generale de Surveillance (SGS), stowarzyszenia założonego we Francji w XIX wieku w celu prowadzenia inspekcji zboża. Obecnie punktem ciężkości działalności przedsiębiorstwa są usługi w zakresie analizy laboratoryjnej dla certyfikacji produktów spożywczych. SGS INSTITUT FRESENIUS bezkompromisowo dba o bezpieczeństwo, jakość i czystość produktów. Priorytetem numer jeden jest tutaj ochrona konsumentów. Z tego powodu przez wiele miesięcy przeprowadza kosztowne badania mikrobiologiczne, chemiczne i sensoryczne. Stosuje cały szereg badań, które powtarza w celu kontroli. Instytut ocenia jakość produktów na całym świecie.
Pieczęć jakości SGS INSTITUT FRESENIUS Ouality Seal posiadają następujące produkty LR: żele do picia Aloe Vera, produkty Colostrum oraz Mind Master. Logo SGS INSTITUT FRESENIUS na opakowaniu gwarantuje, że produkt jest sprawdzony, wartościowy i dobrej jakości. Obecnie wyłącznie żele do picia Aloe Vera od LR posiadają rygorystyczny znak jakości przyznawany przez SGS INSTITUT FRESENIUS.

Jak wygląda kontrola upraw aloesu w Meksyku?

SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH regularnie kontroluje tereny upraw aloesu w Meksyku, z których pochodzi aloes używany przy produkcji żelu do picia Aloe Vera od LR. Te inspekcje trwają z reguły 2 dni i obejmują wszystkie etapy od uprawy aż po dostawę cennego żelu aloesowego. Wszystkie plantacje są
kontrolowane. Na miejscu sprawdza się, czy są stosowane np. pestycydy. Również dostawa zebranych liści aloesu do miejsca ich przetworzenia oraz wszystkie następne etapy przetwarzania i produkcji są dokładnie kontrolowane na podstawie stałych planów kontroli. Dodatkowo cała dokumentacja i wszystkie wymagane dokumenty są sprawdzane, zanim towar zostanie dopuszczony do transportu statkiem do Niemiec. Mimo tak szczegółowych i surowych programów inspekcji wydawana opinia była dotychczas zawsze pozytywna.
W ramach kontroli przeprowadzanych przez SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH na miejscu kontrolowane są również warunki pracy – ich wynik potwierdza, że podczas uprawy, zbiorów i przetwarzania panują dobre i etycznie dopuszczalne warunki pracy. Kontrole potwierdzają również, że w pracy na żadnym etapie nie uczestniczą dzieci. Praca dzieci absolutnie nie jest tolerowana przez LR. Gdyby taka informacja dotarła do LR, byłoby to powodem do natychmiastowego zakończenia współpracy.

Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu jest spółką certyfikującą, która potwierdza rzeczywistą zawartość Aloe Vera w produktach i surowcach. IASC kontroluje plantacje, zakłady przetwórcze oraz producentów produktów na bazie aloesu. Audyt certyfikacyjny obejmuje kontrolę zakładu produkcyjnego i pobranie próbek każdego produktu, który został przedłożony do certyfikacji.
Jak to wygląda w praktyce? IASC kontroluje w regularnych odstępach czasu produkcję aloesowych żeli do picia w Niemczech. Kontrole są zawsze bardzo szczegółowe i kierują się standardami z branży farmaceutycznej. Wymogi są wyjątkowo wysokie. LR podejmuje to wyzwanie i decyduje się ponosić wynikające z tego wysokie koszty finansowe, aby na bieżąco zapewniać i dokumentować wysoką jakość swoich żeli do picia Aloe Vera.

Pieczęć IASC gwarantuje wysoki poziom jakości i czystości żelu Aloe Vera. Sama spółka przeszła przez restrykcyjną i specjalistyczną kontrolę. Czystość i jakość Aloe Vera została naukowo potwierdzona i certyfikowana przez niezależny zespół specjalistów. Wszystkie produkty LR wyprodukowane na bazie aloesu posiadają certyfikat IASC: zarówno żele do picia Aloe Vera, jak i kosmetyki pielęgnacyjne z serii Aloe Vera.

Własne centrum badawcze

W nowoczesnym centrum badawczym LR wykwalifikowani specjaliści przeprowadzają rocznie ponad 32.000 testów laboratoryjnych, prowadzą badania naukowe oraz opracowują innowacyjne produkty.

Członkostwo w stowarzyszeniach branżowych

LR jest członkiem uznanych stowarzyszeń branżowych, np. jest jedynym przedsiębiorstwem marketingu bezpośredniego w szeregach Związku Kosmetycznego VKE, skupiającego renomowanych i największych producentów z branży kosmetycznej. Ponadto firma należy do następujących związków: BDIH – Zrzeszenie niemieckich firm przemysłowych i handlowych w branży produktów prozdrowotnych, suplementów diety oraz produktów do pielęgnacji ciała, BDD – Niemieckie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej oraz SELDIA – Europejskie zrzeszenie firm sprzedaży bezpośredniej. LR Health & Beauty Systems Sp. z o.o. jest członkiem prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB).

Konsekwentna kontrola jakości

W LR najważniejsza jest jakość Aby zagwarantować stałą jakość, LR posiada jedno z najnowocześniejszych, specjalistycznych laboratoriów badających suplementy diety. Przeprowadza się w nim ponad 32.000 badań rocznie. Dodatkowo jakość w LR jest kontrolowana oraz certyfikowana przez najbardziej wymagające instytuty badawcze na rynku, np.: SGS INSTITUT FRESENIUS, IASC (Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu) oraz Instytut Dermatest”.

Wyróżnienia dla wybranych produktów LR

 

 

Informacje o certyfikatach do pobrania